Bumbaki zaprojektowaliśmy z myślą o dzieciach, ale i o dorosłych – entuzjastach motoryzacji i ciekawego designu 🙂

Bumbaki powstały, aby w formie drewnianych, gadżeciarskich samochodów zabawkowych, w ciekawy sposób nawiązać i przybliżać historię polskiej motoryzacji.
Autka są ładne, eleganckie i wyjątkowe w swojej prostocie. Są świetnym gadżetem, intrygującym i przykuwającym oko. Bumbaki są „bawialne” – jeżdżą, świetnie leżą w dłoni i są przyjemne w dotyku. Wykonane są z dużą starannością i wykorzystaniem bezpiecznych materiałów. 

drewniane autka (Poldek-Polonez Kanciak-Fiat125p Mały-F-Maluch)

Zabawki przetestowaliśmy według zaleceń europejskich norm bezpieczeństwa zabawek (EN 71-1). Deklarujemy, że są zgodne z dyrektywą zabawkową 2009/48/WE (oznaczenie CE).

Bumbaki wytwarzamy ręcznie, w całości w Polsce. Zależy nam aby wspierać naszą gospodarkę dlatego korzystamy z komponentów i usług wyłącznie Polskich firm. Autka wykonujemy z drewna jaworowego, każdy model wycinamy z jednolitego kawałka drewna, a następnie odpowiednio obrabiamy do uzyskania założonego kształtu. Nadwozie malujemy farbą – wodorozcieńczalną emalią akrylową, która posiada certyfikat bezpieczeństwa zabawek EN 71-3.  “Szyby”, na czym bardzo nam zależało, stanowią widoczne powierzchnie drewna. Dla podkreślenia piękna tego materiału, pokrywamy je naturalnym olejem z certyfikatem EN 71-3. Detale na autku malujemy farbą, również certyfikowaną. Do oznaczenia modelu na spodzie, stosujemy tusz do zastosowań spożywczych, którego specyfikacja gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Na koniec, dla zabezpieczenia i fajnego efektu, całe nadwozie pokrywamy podwójną warstwą bezpiecznego lakieru, posiadającego certyfikat EN 71-3.

Koła samochodów, z uwagi na bezpieczeństwo, zaprojektowane zostały tak, aby zminimalizować możliwości odczepienia małych części. Opona jest zintegrowana z felgą, a całe koła są osadzone na trzpieniach ze stali nierdzewnej, mocno zamontowanych do nadwozia. Materiały zastosowane na oponę i felgę to tworzywa spełniające normy dopuszczenia do kontaktu z żywnością, sprawdzone i stosowane u dużych, popularnych producentów zabawek.

Autka jako zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. 

Auta mają wielkość zbliżoną do modeli w skali 1:24. Dokładne wymiary dostępne są na karcie produktu każdego autka.

Informacje eksploatacyjne

– Autka możesz czyścić wilgotną szmatką lub gąbką. Bez użycia detergentów.

– Po długim i intensywnym czasie użytkowania, autko może się co nieco zużyć. Jeśli masz chęć, można je łatwo odświeżyć lub naprawić, to w końcu produkt z drewna i tradycyjnie wykonany. Majsterkowicze mogą mieć przy tym dużo frajdy!

– Jeśli tylko masz fantazje na modyfikacje Bumbaka – śmiało próbuj! Zrób to razem z dzieckiem lub przyjaciółmi! Inne malowanie, dodatki, detale, naklejki oraz grubsze modyfikacje stolarskie – wyobraźnia jest nieskończona! Przy okazji, jeśli coś takiego wykonasz, proszę prześlij info o efekcie 😉

Opinie o Bumbakach 😉

– „No przecież to jest tak genialne, że aż nie wiem co więcej napisać! Rozwaliliście system!”

– „Ale Sliczne !! Naprawde super, takie old school”

– „okurdejasnygwint!”

– „Piękne macie auta! Mój syn już je uwielbia 😀 Moi rodzice kiedyś mieli pomarańczowego Małego Fiata, co za wspomnienia!”

– „Genialne są!”

– „Syn dostał małego-f pod choinkę, wszystkie inne prezenty nie miały szans!”

– „Jakie zaj@#&e auto!” 😉

– „Dziękuję za obydwa cudne autka. Mojemu 43-letniemu bratu sprawiłam
ogromną radość. Auta są niesamowite, świetnie wykonane i opisane. Pełen
profesjonalizm.”

– „Autka dotarły i muszę powiedzieć że są przepiękne”

– „MEGA produkty. Szacunek”