O nas

Bumbaki powstały, aby w formie drewnianych, gadżeciarskich samochodów zabawkowych, w ciekawy sposób nawiązać i przybliżać historię polskiej motoryzacji. I oczywiście, aby bawić i cieszyć oko 😉

Zabawkowa przygoda zaczęła się jakiś czas temu, kiedy pojawiła się chęć sprawienia ciekawego i nieszablonowego prezentu dla naszego małego synka. Z uwagi na motoryzacyjne zainteresowania, oczywiście miał to być samochodzik 😉 Chcieliśmy aby autko było proste, trwałe, oldschoolowe i niosło przekaz.. najlepiej “edukacyjno-patriotyczny” Z tego narodził się pomysł, na drewnianego sedana – żółtego kanciaka, który nawiązuje do polskiego fiata 125p (duży fiat bywał potocznie nazywany kanciakiem). Działanie jest wszystkim, więc tak! Udało się wykonać własną zabawkę! Ten awangardowy wóz bardzo się spodobał, a pozytywny odbiór (również wśród dorosłych) popchnął projekt na szerszą skalę i więcej modeli.

Proces przygotowania finalnych produktów nie był prosty, wszystko zostało opracowane od zera. Tworzyliśmy prototypy, testowaliśmy atestowane lakiery, farby, kolory, sposoby nanoszenia detali, malowania detali, etc. Zdecydowaliśmy się też na specjalnie przygotowane koła, aby samochodziki przyjemnie i płynnie się poruszały.

Po wielu miesiącach przygotowań i pracy, powstała pierwsza kolekcja. Startujemy z trzema modelami: Poldkiem, Kanciakiem i Małym-F, każdy w czterech kolorach.

Jak tylko projekt będzie się rozwijał, powstaną kolejne ciekawe bumbaki.

A dlaczego bumbaki? Główny koordynator projektu, “samochodziarz od małego”, w dzieciństwie tak właśnie nazywał auta, wybór nasunął się zatem naturalnie.